Boş tribünlere oynayacaklar

Boş tribünlere oynayacaklar

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), daha önce belirli sayıda taraftar alınacağı yolundaki kararını geri değiştirdi ve Süper Lig'de yeni sezonun ilk yarısının seyircisiz oynanacağını açıkladı.

 TFF, "Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, ilk yarı maçları seyircisiz oynanacak" açıklamasında bulundu.

 TFF'den yapılan açıklama şu şekilde;

 Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulunun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

FAHRETTİN KOCA NE DEMİŞTİ?
"Bu dönemde belli bir döneme kadar veya ilk yarısı için müsabakaların seyircisiz olması şeklinde bir öneri var. Seyircili olmaması, seyircisiz devam edilmesi şeklinde Bilim Kurulu önerisini yaptı."

Süper Lig'de 2020-21 sezonu 11 Eylül Cuma günü başlayacak.

 

4.09.2020 (Haber Merkezi)