Sumudica transfere değindi

Gaziantep Futbol Kulübünün teknik direktörü Marıus Sumudica, tatil için gittiği ülkesinde kendisini havaalanında bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sumudica transfere değindi

Türkiye’de iyi bir sezon geçirdiklerini kaydeden Rumen çalıştırıcı, kendisinin Gaziantep F.K’ya getirdiği Maxım, Tosca ve Moraıs’in iyi bir sezon geçirdiklerini ancak Romanya’dan oyuncu getirmenin zor olduğunu kaydetti.

ÜÇÜNEDE GÜVENDİM

Takımına transfer ettirdiği Alexandru Maxım, Alin Tosca ve Junıor Moraıs’in oynadıkları futbolla güveninin boşa çıkartmadıklarını söyleyen Gaziantep F.K Teknik Direktörü Marıus Sumudica, “Astra'da birlikte çalıştığım Alex Maxim, Alin Toșca ve Junior Morais'e güveniyordum. Üç oyuncu daha getirmek, rekabet etmek istiyorum. Ancak Romanya’dan futbolcu getirmek benim için zor, çünkü herkes transfer miktarlarını istiyor ve biz bunları ödemiyoruz” dedi.

 TEBRİK ETTİLER

Gaziantep'te kalmak istediğini açıklayan Sumudica, “Sezonu sekizinci sırada büyük bir performans sergileyerek tamamladık. Türkiye'den gelen antrenörler, rakiplerim tarafından tebrik edildim, şansımı her zaman doğru şekilde savundum. Sezonun en iyi koçu seçildim, tabii ki mutluyum. Kalmak için oyuncuları Gaziantep'e getirmesi gerekiyorum” dedi.

 

YABANCI SAYISI DÜŞÜYOR

Kulübüyle sezon ortasında sözleşmesini uzattığını hatırlatan Rumen çalıştırıcı, “ Gaziantep F.K ile bir yıl daha sözleşmem devam ediyor. Başlangıçta bir sezon için imzalamıştı, ancak yönetim benim ve ekibimin çalışmalarını gördükten sonra iyi sonuçlara sahip olduğunu anladılar ve uzatma teklif yaptılar. Süper lige çıktıktan sonra takım kökten değişti. Sadece birkaç oyuncu takımında kaldı. Ancak gelecek yıl daha zor olacak çünkü Türkiye'de kurallar değişiyor. Sadece 14 yabancıyı kadronuzda bulundura bileceksiniz ve şimdi 17 oyuncu var. Son haftalarda üçünü kullanmadım, ama ayrılmak istemiyorlar, çünkü iyi maaşları var. Ve iki, üç, dört oyuncuya ihtiyacım var” diye konuştu.

SPOR SERVİSİ

30.07.2020 (Haber Merkezi)