Psişik Reiki.

NERGİZ KARAKUŞ Reikimaster, Spiritüel Y. Koçu

Psişik Reiki.

Psişik Reiki doğal yeteneklerin gelişmesine yardımcı olur. Bazı insanlarda doğuştan ve yaratan tarafından verilen şifalandırma, enerjileri hissetme, gelecek ile ilgili ön görüler gibi yeteneklere sahiptirler. Şayet bu gizli yetenekler içimizde varsa, var olduğunu hissediyorsanız; bu yeteneklerinizi psişik Reiki ile geliştirebilirsiniz.

Duru hissetme 2. çakra ile bağlantılıdır, bunun anlamı ve yeti özelliği enerjileri hissetmektir. Duru duyma 5. çakra ile bağlantılıdır, yeti görevinin anlamı sesleri duyma ve diğerlerini algılamamadır. Sağduyu iç görü 6. çakra (Üçüncü göz) kontrol edilir, anlamı ise burada ki an, gelecek, şimdi ki an, uzaklarda ki yerlere bakmayı ve görebilmeyi sağlar.

Her canlının ve insanın psişik yetenekleri vardır. Kendi içindeki yoğunluk ve güç ile ilgilidir. Körelmiş becerileri tekrar hatırlatmak için uygulanır. Herkes de medyumluk vardır; ama bazılarında daha yoğundur. Kimi insanlar bazı olayları önceden hisseder, algılar, duyar ya da haberci rüyalarla mesaj alırlar. Bu insanlar genellikle kalbi temiz, ilahi bağı tanrı ile güçlü, ibadet çok yapanlar, meditasyon ve yoga gibi enerji çalışmaları yapanlar bu yetilerini aktive ederler. İnsanın bu yaşamın ve bu yaşamın dışında ki görevimizi bilmek, onları başarmayı istemekle bağlantılıdır. Ve hangi yaşam yollunu seçtiğimizle ilgilidir. Eğer bir şifacı/ Medyum olmaya karar verdiyseniz, bu inisasyon/olumlama sizin güçlü şifacılık yeteneklerinizin gücünü artıracaktır. Psişik Reiki inisiyasyonu içinizdeki dışarıya çıkartılmamış ya da keşfedilmemiş potensiyal yönlerinizi destekler, yaratıcılığınızı ortaya çıkartır vede içinizde varolan psişik yeteneklerinizi aktife eder.

 Muhtamelen vizyonlarınız vardır, bazı durumları, olayları, önceden görmek, hissetmek ‘İçsel dörtü’ ve tahminler yürütmüşsünüzdür. Bu uyumlanmadan sonra algılarınız ve mesajları almaya başlarsınız. Şayet bu yaşamdan ve ölümden sonraki ispatları iletmelerini amaçlıyorsanız ve niyet etiyseniz. Uyumlanmadan sonra sizde çok sevdiğiniz ölmüş kişilerle iletişimi sağlayabilirsiniz.

Ortaya çıkacak psişik yetenekleriniz şunlardır:

  • Duru görü
  • Duru işiti
  • Duru sezi
  • Duru bilirlik.

Her insan/kişi kendi doğası, yapısı gereği varoluş amacı ile özeldir ve psişik Reiki bunları destekleyicidir. Bu yeteneklerinizi geliştirmenin yanında, onlara daha geniş çapta ve çabuk ulaşabilir olmayı sağlar. Bir çok gizli kalmış yetenekleriniz uyumlanmadan sonra ki gün içerisinde kendilerini göstermeye başlar. Bu bazen çok çabuk ve hemen gerçekleşebilir, ama bazen de aylarca ortaya çıkmaları sürebilir. Gelişim sürer bazen, bu süre içinde insan gelişir ve olgunlaşır.

 Bu inisyeyi sadece bir Reikimaster tarafından alabilirsiniz. Sizinde  Reiki 3 seviye eğitimini almış olmanız gerekir ki kendi duyu yetilerinizi sürekli ve düzenli olarak güçlendirebilmeniz için. Psişik Reiki inisiyesi alabilmeniz içinse Reiki 1 ve Reiki 2 seviyesi almanız yeterlidir.  Reiki seviyeleri yoksa muhakkak bir Reikimaster bunu sizi inisiye etmeli. Reikimaster’ nın da Psişik  Reiki inisiyesi almış olması gerekir ki sizi Psişik Reiki’ye inisiye yapabilsin.  Şayet Reikimaster olarak bu inisyeyi almamışsa size uygulayamaz. İnisiyeden sonrada yaşam tarzımıza, yediklerimeze dikkat ederek; bu yetilerimizi aktif hale getirebiliriz. Doğada bol bol zaman geçirin, meditasyon yapın, az et yiyin, adaçayı tütsüsü yapın ve çayı için, bol hareket, iyotsuz tuzlar kullanın, denizde arının ya da deniz tuzu ile duşlar alın.

 Psişik Küre Güçlendirmesi -  Evrensel Enerjiler Uyumlamalar/İnisiyasyonlar.

(The Psychic Orb Empowerment)

Psişik küre güçlendirme (Psişik Reiki) yeteneklerinizin gelişmesinde size yardım etmek için kanalize olmuş yepyeni bir enerji sistemidir. Farkı ise kullanımı kolay ve hızlı bir şekilde işe yaraması.

Psişik Reiki sisteminin uyumlanmasının alınmasıyla birlikte bir çok açılım gerçekleşir fakat uyumlanmadan sonrada düzenli çalışılarak gelişime devam edilmelidir. Kişinin normalde bilmediği bir bilgiyi psişik yetenekleri ile alabileceği kanıtlanmıştır. Bu bilgiler, kişinin aklının dışında bir kaynaktan gelir ve öğrenilen bilgi ve tecrübelerden farklıdır.

Kazanılan güç ile bilgiler kendisine doğrudan evrensel akıldan ve diğer insanlardan gelir.

Bu zihinsel bir telepatie gibi çalışır; örneğin bir başka insanın düşüncelerini okuma yeteneği gibidir. Bir çoğumuz hayatımızda yaşadıklarımız olaylar ve hisslerin yönlendirmesi ile bir çok deneyimler kazanmışızdır. İşitmek, duru duyu, duru görü, duru koku almak ve tat almak gibi herkeste altıncı his de vardır.

Kimin de daha güçlü, kimin de ise daha zayıftır. Farkında olsakda, olmasakta bizde 6. his vardır. Farkındalıkla 6. hissimizi güçlendirebiliriz. Bu hissimiz işlenmediğinde kireçlenmeler ve kanalarmızda tıkanmalar olur; örneğin işlenmeyen bir demirin pas tutması gibi, ıslak duvarın nemden dolayı küf tutması gibi İnisiyasyonda, ruh bağlantısı ile üçüncü göz açılarak, psişik (Medyum) mesajlar alınmaya başlanır. Bu uyumlama ile, sezgisel yetenekleriniz gelişir ve iç güdülerinizin frekansı yükselir. Duru görü, duru işiti ve psişik mesajlar almaya başlarsınız. Üçüncü göz çevresindeki olumsuz enerji alanları temizlenir, blokajlar açılarak, ilahi mesajlar almanız sağlanır. Bu çalışma ile auranızı canlı, parlak ve temiz tutmayı sağlar. Sizde varolan psişik yeteneklerinizi geliştirmek, ilahi güçlerle göksel rehberlik için enerjisel bir kanal açma sistemidir. Bu alan rengi genellikle lacivert ve mordur. Üçüncü göz vizyonları ve rehberlikle gelen mesajları alma bölgelerinden biridir.

Üçüncü göz üzerinden gelen haberleri içsel olarak hissetmek size sesleniyormuş gibi, bazen telefon çalar ve siz kimin aradığına dair tahmin edebilirsiniz. Sizin bu tahmininiz doğru çıkar, arayan düşündüğünüz kişidir. Ya da bazen içimizde bir dürtü oluşur, bazen riskli olmasına rağmen şuraya gitmeliyim, ya da işi mutlaka yapmalıyım düşüncesi ile yaparız vede sonrasında iyi ki yapmışım deriz, memnun oluruz yaptığımızdan. Bazen bize sanki yardım eden bir varlığın (Rehberin) olduğunu ya da o anda birinin size yardım ettiğini hissedersiniz. Artık iyi ve kötü olayların neden ve niçinlerini daha çabuk kavrar ve onu anlarız, bunlar psişik yetenekelerinizin uyanış belirtileridir.

Psişik yetenekler için sayısızca örnekler her insan kendi deneyimleriyle verebilir. Kendi psişik yeteneklerini tanımak, bilmek ve bunları daha çabuk geliştirebilen insanlar, fiziksel bedenlerinin dışında bilginin ve iletişimin başka frekanslardan da geldiğini ve üst/başka evrensel boyutlarında olduğunu kabul eden insanlar bu gizli ve gizemli güçlerini daha iyi kullanırlar vede geliştirirler.

Evren sınırsız enerji ile doludur, bu enerji titreşimlerine kendini odaklayan ve almak için ayarlayan bunun için çaba gösteren herkes bu sınırsız subtil enerjinin titreşiminden faydalanabilir. Bu titreşimleri algılamak için üstün bir  yetenek gerekmiyor. Bunu sadece kabul eden, bu gizli kadim bilgilerin sırlarını öğrenmeye hazır, istekli olan kişiler için evren sınırsız enerji kanalarını iletişim, algılama, sezmek, hissetmek için açar. Sayısız kişiler psişik  yeteneklerinin farkında olarak bu alanda çalışmaktalar. Bu insanlar kendi güçlerinin farkına vararak, kabul ederek, korkmadan dikkatlerini psişik gelişimlerine odaklandıklarından bu alanda yol almışlardır.

Bir çok ünlü medyumlar vardır, önceden olacakları görebilen, paralel evrenlerle bağlantı sağlayarak, örneğin Baba Vanga, büyük kahin Vanga, bilim adamları, astrologlar ve bir çok kişiler bu medyum hakkında araştırmalar yapmışlardır, onun  kehanetlerini çıkmasından dolayı medyum yönü onların dikkatlerini çekmiştir. 1911 yılında Bulgaristan da doğmuştur, küçüklüğünden beri kaybolan eşyaları bulma yeteneğine sahipti, bir hortuma kapıldıktan sonra gözlerini kaybetmiştir. Buna rağmen günümüze kadar olacak olayları, kişiler hakkında olacakları, kehanetleri söylemiştir. Bu söylediklerinin bir çoğu çıkmıştır ve çıkmaktadır. Onun gibi binlercesi vardır, ama Baba Vanga çok ünlüdür bu konuda ve Bulgar devleti onunla çalışarak maaşa bağlamıştır. Her canlı bir bilince sahiptir, evrende varolan herşeyle bağlantısı vardır. Biz insanlar, bitkiler, hayvanlar evrenin gizli enerjileri ile bağlantıdayızdır. Bu gözle görünmeyen enerjilerin varlığını kabul edersek, bağlılığımızı kabule geçersek, gizli yeteneklerimizi geliştirme isteğimiz ‘evrensel enerjiye ve ruha’ bağlanmamız için önemlidir.

 Bu Psişik Reiki eğitimini vermekte ve inisiyesini/uyumlanmasını yapmaktayım.Bunu online ve uzaktan Reiki ile vermekteyim vede ayrıca eğitimlerim sertifikalıdır.

Sevgi ve Işık ile kalın..

Gelişim sizin ellerinizde bunu unutmayın!

Nergiz Karakus

Reikimaster ve Spiritüel Yaşam Koçu.

 

10.07.2020 (NERGİZ KARAKUŞ Reikimaster, Spiritüel Y. Koçu)

DİĞER YAZILAR

3. YEDİ ANA ÇAKRA VE ÖZELLİKLERİ.

2. YEDİ ANA ÇAKRA VE ÖZELLİKLERİ

YEDİ ANA ÇAKRA VE ÖZELLİKLERİ.

ÇAKRA SİSTEMİ NEDİR?

Aura Renklerinin Anlamları ve Onları Algılamak

AURA NEDIR?

Korona ile gelen Bahar.

REİKİ DERECELERİ

İNİSİYASYONLA REİKİ KANALI OLMAK.